O inicjatywie
Zdalny kurs Podstawy PS IMAGO PRO to wspólna inicjatywa Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniui Predictive Solutions skierowana do pracowników naukowych uczelni z całej Polski. List intencyjny w tej sprawie podpisali Dziekan WMiI UMK prof. dr hab. Sławomir Rybicki oraz Piotr Komornicki, Prezes Predictive Solutions.
Inicjatywa ta jest odpowiedzią na zapotrzebowanie na szkolenia, zgłaszane przez pracowników uczelni działających w ramach programu ARIADNA. Dodatkowym katalizatorem okazał się trwający stan epidemiczny. Zdalna forma edukacji jest łatwa i bezpieczna. Daje możliwość szybkiego rozpoczęcia „przygody ze statystyczną analizą danych” i praktycznego przełożenia tej wiedzy na zajęcia dydaktyczne i badania naukowe.
Zakres kursu
Kurs przeznaczony jest dla początkujących użytkowników PS IMAGO PRO/IBM SPSS Statistics.
Celem szkolenia jest zapoznanie słuchaczy z programem PS IMAGO PRO z silnikiem analitycznym IBM SPSS Statistics.
W ramach kursu uczestnik zdobywa umiejętności posługiwania się PS IMAGO PRO w zakresie:
- — otwierania, tworzenia i wczytywania zbiorów danych z różnych źródeł,
- — zarządzania danymi i ich restrukturyzacji,
- — łączenia zbiorów danych,
- — przekształcania zmiennych,
- — wykonywania podstawowych analiz statystycznych, także z uwzględnieniem podziału danych na grupy,
- — tworzenia podstawowych wykresów,
- — edycji i eksportu raportów,
- — wykorzystania funkcjonalności PS IMAGO PRO.
Kurs dedykowany jest użytkownikom akademickim (pracownikom i doktorantom) z uczelni funkcjonujących w programie ARIADNA.
Czas szkolenia: 16 godzin lekcyjnych
Metoda szkolenia: zajęcia zdalne na platformie Moodle
Wymagania techniczne: Komputer z systemem Windows, z zainstalowanymi programami MS Excel oraz PS IMAGO PRO, dostęp do Internetu
Oczekiwane umiejętności słuchaczy: podstawowa umiejętność posługiwania się komputerem i znajomość środowiska Windows
Korzyści dla uczestników
dla pracowników i doktorantów uczelni funkcjonujących w programie ARIADNA udział w kursie jest bezpłatny
użytkownik ma możliwość realizacji kursu w dogodnym dla siebie czasie
przystępna forma kursu — zajęcia zdalne z wykorzystaniem platformy Moodle
atrakcyjne materiały dydaktyczne w formie m.in. prezentacji, filmów, czy testów
komentarze do zadań, możliwość zadawania pytań
certyfikat ukończenia kursu zdalnego uprawniający do dodatkowej zniżki w najbliższej edycji warsztatów analitycznych
Prowadzący /// autorzy kursu
dr Joanna Karłowska-Pik ///
Adiunkt w Katedrze Statystyki Matematycznej i Eksploracji Danych WMiI UMK w Toruniu. Jej zainteresowania badawcze początkowo związane były z teorią procesów stochastycznych, aktualnie koncentrują się wokół zastosowania data miningu w analizie danych genetycznych. Od blisko 20 lat prowadzi zajęcia dydaktyczne z wykorzystaniem oprogramowania SPSS, w tym kursy akredytowane przez Predictive Solutions. Jest członkiem kapituły programu ARIADNA i wielokrotnie prowadziła warsztaty analityczne o różnego rodzaju tematyce. Poświęca się również pracy dydaktycznej jako nauczyciel akademicki i szkolny, autorka podręczników oraz opiekun laureatów konkursów i olimpiad statystycznych.
dr Adrian Falkowski ///
Pracuje jako adiunkt w Katedrze Teorii Prawdopodobieństwa i Analizy Stochastycznej WMiI UMK w Toruniu. Jego zainteresowania badawcze dotyczą teorii procesów stochastycznych oraz ich zastosowań w matematyce finansowej. W swojej pracy dydaktycznej zachęca do stosowania narzędzi informatycznych (m.in. oprogramowania PS IMAGO PRO/IBM SPSS Statistics) w pracy matematyka. Od 2016 roku prowadzi zajęcia akredytowane przez firmę Predictive Solutions.
dr hab. Agnieszka Goroncy ///
Adiunkt w Katedrze Statystyki Matematycznej i Eksploracji Danych WMiI UMK w Toruniu. Jej zainteresowania badawcze związane są z teorią uporządkowanych danych statystycznych, w szczególności ich optymalnych oszacowań. Regularnie wygłasza wykłady podczas konferencji statystycznych w kraju oraz za granicą. Od kilku lat współpracuje w zakresie zastosowań statystyki do analizy danych w innych dziedzinach nauki, m.in. w psychologii oraz ekologii, również z wykorzystaniem metod uczenia maszynowego. Jako nauczyciel akademicki od ponad 10 lat prowadzi zajęcia dydaktyczne z wykorzystaniem oprogramowania IBM SPSS Statistics, w tym kursy akredytowane przez Predictive Solutions.
Kontakt
Predictive Solutions Sp. z o.o.
[dawniej SPSS Polska]
ul. Retoryka 1 /// 31-108 Kraków
Monika Michalska
opiekun branży akademickiej
tel. +48 505 022 067